V rámci truhlářského programu vyrábíme v limitovaných edicích autorské bytové doplňky. Pokud hledáte originální dárek, nebo prvek do domácnosti, mohou být naše designovky zajímavou volbou. Aktuálně nabízíme vějířové stolky s netradičně řešeným prostorem pro ukládání časopisů a knih.

Noční stolek „Akátový vějíř“

Stolek je vyroben z akátové spárovky tloušťky 24 mm. Ošetřen je bezbarvým olejem firmy Kreidezeit, který dává co nejvíce vyniknout přirozené barvě akátu.
Rozměry stolku:
– Vnitřní rozměr stolku: 450 mm (šířka) x 240 mm (výška) x 300 mm (hloubka)
– Rozměr vrchní desky stolku: 530 mm x 350 mm
– Celková výška stolku: 600 mm
– Hmotnost: 15 kg

Ceník najdete ZDE.

Houpací lavice patří k našemu tradičnímu sortimentu. Lavice jsou vyrobené z akátových desek s občasným přiznáním krajin, které svým zvlněným reliéfem podtrhují přírodní vyznění. Houpačky dodáme včetně řetězu a karabinek. V případě zájmu si můžete dokoupit i kotvící prvky do konstrukcí.

Orientační rozměry lavic:
Lavice vyrábíme v několika rozměrech, pro aktuální nabídku nás kontaktujte telefonicky nebo emailem. Na přání rádi zhotovíme houpačku individuálních rozměrů.
– Délka sedáku: 140 – 190 cm
– Hloubka sedáku: cca 500 mm
– Výška opěradla: cca 600 mm
– Tloušťka desek: 27 mm
– Nátěr: oleje OSMO

Ceník najdete ZDE

Objednat si u nás můžete jednotlivé samostatné schodnice, nebo realizaci celého schodiště. Schodnice i podschodnice dodáváme v tloušťkách:
– 40 mm na stavbu samostatného schodiště,
– 20 mm na obklad schodů betonového schodiště.

Chcete parapet, co něco vydrží? Zkuste to s akátovými parapety.
Parapety vyrábíme z akátové spárovky, přičemž čelo má vždy vrchní hranu sfrézovanou. Tloušťku parapetu přizpůsobujeme dle poptávky zákazníka. Další možností úpravy čela parapetu je, že kopíruje přirozený tvar akátové krajiny (jak je vidět na fotografii). Výsledkem jsou hebké, lehké obliny, které dodávají parapetu originalitu a přírodní punc.

Do domácností vyrábíme decentní dveřní prahy, které si vás získají svojí odolností a kresbou. Jejich využití naleznete jak v interiéru, tak exteriéru. Jedna podélná hrana je vždy ofrézována rádiusem. Prahy dodáváme vždy o 2 cm delší než je udávaná délka, aby mohl být práh zaříznut na místě přesně na míru. Aktuální nabídku prahů včetně dodávaných rozměrů naleznete v Ceníku.

Terasová prkna nabízíme pouze hladká, v tloušťce 27 mm. Podle způsobu založení terasy dodáváme i základové prahy a hranolky. Řešení teras připravujeme vždy na míru, pro podrobnější informace a nacenění nás neváhejte kontaktovat.

Produktový list a ceník akátových teras najdete ZDE.

Velkou část zakázek realizujeme na míru. Plánujete výstavbu plotu, venkovního posezení z akátu, pergoly, zahradního mola, potřebujete vyrobit samonosnou konstrukci pro houpací lavici, anebo cokoliv dalšího? Neváhejte nás kontaktovat. Zpracujeme pro vás nezávaznou nabídku a cenovou kalkulaci. V takovém případě nám prostřednictvím e-mailu objednavky@svetakatu.cz upřesněte:
– co přesně chcete vyrobit,
– specifikaci rozměrů a popis, jak má výsledné dílo vypadat, k čemu má sloužit, jak chcete, aby fungovalo,
– kde má být zakázka realizována (místo realizace),
– kdy chcete zakázku realizovat (časový horizont),
– kontaktní údaje (nejlépe telefonní číslo), abychom mohli upřesnit případné další technické detaily.

Zaměření zakázky i související poradenství poskytujeme zdarma.

Kotvení houpacích lavic a houpaček
V nabídce máme různé druhy a rozměry houpačkových háků (jednoduché, dvojité háky), houpačkové objímky i kyvné háky se závitou tyčí pro kotvení houpaček skrz konstrukci. Ceník kotevních prvků najdete ZDE.

Kotvení teras
Pro kotvení teras nabízíme terče Eurotec ECO S s nastavitelnou výškou 25 – 40 mm. Rektifikační terče se skládají ze dvou částí, základny a hlavy. Šroubováním hlavy do podstavce nastavíte požadovanou výšku v daném rozmezí. Zatížení jednoho podstavce 2,2 kN/chůze.

Akát lze využít i ve stavebnictví. Nabízíme akátové klínky, díky kterým vyrovnáte například okenní překlady a které se nevymačkají tak, jak měkké smrkové. Nebo vám můžeme dodat podložky pod stropní trámy, které využijete mezi trám a zdivo, například při rekonstrukci střechy.

V neposlední řadě se akát skvěle hodí pro základové prahy pod dřevostavby. Tyto prahy se ukládají tam, kde je dřevostavba nejvíc namáhaná. Tedy mezi hydroizolaci a její rám, který je už pak obvykle ze smrku. Základové prahy dodáváme dle šířky konstrukce, která bude nad nimi, standardně v tloušťce 40 mm.

Věděli jste, že akát má nejvyšší výhřevnost mezi běžně používaným palivovým dřevem v ČR? Předčí i dub, a oproti smrku je jeho výhřevnost téměř o polovinu vyšší. Akát navíc poměrně dobře hoří, a to i při vyšší vlhkosti, a jeho kůrou se skvěle rozdělává oheň.

Palivové dřevo prodáváme celoročně. Jedná se o neodkorněné krajiny a zbytky desek. Dřevo je suché, chemicky neošetřené. Vhodné je pro použití v domácnosti, i venkovnímu topení. V nabídce máme odřezky na běžné topení, ale TOP výběr akátových špalíků na uzení a grilování. Kromě dřeva nabízíme také akátové piliny uskladněné v pytlích o hmotnosti cca 20 kg.

Podrobnou nabídku akátového topiva najdete v našem produktovém listu.

Od podzimu 2018 si v naší vzorkově budete moci zakoupit také akátový med. Akátový med zůstává jako jeden z mála medů velmi dlouho tekutý (nekrystalizuje). Důvodem je vysoký obsah fruktózy, díky níž má med výrazně sladkou jemnou chuť s typickým aromatem akátových květů. Nejintenzivnějšími snůškami akátového medu se mohou pochlubit teplé oblasti Čech a především pak oblast jihovýchodní Moravy, kde i působí i rodina včelařů Grůnových, od nichž med odebíráme.

Se dřevem pracujeme už hezkou řádku let. A za tu dobu jsme dřevo natírali ledasčím: vodou ředitelnými barvami, syntetickými lazurami i oleji různých značek. Zkoušeli jsme, experimentovali, hledali. A protože je nám blízká myšlenka přírodního stavitelství, a sami máme na svém kontě pěknou sbírku staveb a realizací v přírodním duchu, přirozeně jsme tíhli k přírodním olejům.

Proč oleje a vosky

Hlavní výhodou voskových olejových nátěrů (obecně, bez ohledu na značku) je jejich snadná údržba. Oproti klasickým barvám není třeba při renovačních nátěrech dřevo brousit. Stačí dřevo očistit a znovu přetřít. Nátěrové přípravky na bázi oleje a vosku poskytují dřevu kompletní ochranu – olej pronikne do dřeva a vosk vytvoří ochranný voskový povrch, který nechává dřevo dýchat. Navíc oleje a vosky přirozeně podtrhnou kresbu i strukturu dřeva, a rozjasní jeho přirozenou barvu.

OSMO

V naší práci využíváme především oleje a vosky od firmy OSMO, která nabízí široké spektrum nátěrů jak do interiéru, tak do exteriéru. Nátěry této firmy jsou vyrobeny z přírodních olejů (bodlákový, sójový, slunečnicový a lněný olej) a vosků (přesličkový a carnauba vosk). Tam, kde zpracování a výsledná kvalita neumožňuje se zcela zřeknout rozpouštědel, je v malém množství použit odaromatizovaný lakový benzín (nátěry pro exteriér).

S čím na akát

Natírat akát je poměrně oříšek. Akátové dřevo je tvrdé, houževnaté, s vysokým podílem obsažených látek (tříslovin apod.). Tím pádem není nasákavé a propustí do sebe jen omezené množství nátěru. To je důvod, proč je důležité pečlivě volit, čím akátové výrobky ošetříte. V případě OSMA lze na akát použít pigmentované OSMO terasové oleje (prvky v exteriéru jako terasy, ploty, pergoly, zahradní nábytek apod.). V interiéru lze volit mezi OSMO Tvrdými voskovými oleji, Olejovými mořidly a Dekoračními vosky v transparentních odstínech. Naopak zcela nevhodné jsou krycí barvy (selské barvy OSMO), ochranné olejové lazury OSMO a UV-Ochranný olej OSMO. Podrobný přehled a doporučení pro nátěry najdete ZDE v našem manuálu.

Nabízíme

 • Zakoupit si u nás můžete jakékoliv produkty firmy OSMO. Skladem máme primárně přípravky vhodné na akát, tj:
  Terasové oleje OSMO (podrobnosti ZDE)
  Protiskluzové terasové oleje OSMO (podrobnosti ZDE)
  OSMO Tvrdé voskové oleje Original (podrobnosti ZDE)
  Dekorační vosky v transparentních odstínech (podrobnosti ZDE)
 • Chcete-li OSMO použít na jiný druh dřeva, než je akát, není problém si u nás objednat cokoliv jiného z nabídky OSMA
 • Dále nabízíme řadu přípravků a doplňků pro ošetřování dřeva a práci s ním:
  Odšeďovače dřeva OSMO (podrobnosti ZDE)
  Vosk na řezné hrany OSMO (podrobnosti ZDE)
  Čističe štětců OSMO
  Nářadí na nátěry apod.

Kompletní CENÍK nabídky OSMO najdete ZDE.

Poradíme, ukážeme

Pokud váháte, jaký přípravek na ošetření dřevo zvolit, neváhejte nám napsat, nebo zavolat. Rádi vám poradíme a zprostředkujeme naše zkušenosti. Anebo rovnou navštivte naši vzorkovnu ve Vilémovicích, kde vám můžeme předvést vzorníky různých nátěrů OSMO jak na měkkém dřevě (smrk), tak na akátu. Máte-li to k nám daleko, můžete vyzkoušet vzorové sáčky nátěrů OSMO – rádi vám je obratem zašleme.

Materiály ke stažení

Text bude doplněn

Nabízíme

V naší nabídce najdete širokou paletu výrobků a staveb z akátu. Můžete si u nás objednat akátový nábytek, schodnice, terasová prkna, jako i kompletní realizaci akátové terasy, pergoly, dřevníku, plotu, nebo dětského zahradního domečku se zelenou střechou. Naši aktuální nabídku včetně cen najdete v rubrice Ceník. Pokud ani zde nenajdete to, co hledáte, napiště nám, rádi vám vyjdeme vstříc, neboť velkou část našich zakázek tvoří právě zakázky na míru.

Pokud se chcete se s akátem seznámit osobně, navštivte naši vzorkovnu na adrese Vilémovice 95.  Můžete si zde vyzkoušet jednu z našich akátových závěsných lavic, prohlédnout si vzorkovník barevných nátěrů, ukázky akátových parapetů, schodnic, interiérových i venkovních designovek. Máte-li to k nám daleko, můžete využít naší nabídky zaslání vzorku akátové destičky zdarma. Budete si moci akát zblízka prohlédnout, potěžkat, přivonět si k němu. Vzorkovnu lze navštívit po předchozí dohodě na telefonu 605 541 224, nebo e-mailu objednavky@svetakatu.cz.

Akátové výrobky a stavby ošetřujeme přírodními oleji. Nátěr může být dle přání zákazníka bezbarvý, anebo pigmentovaný.

Kontaktujte nás

 • Vilémovice 95, 679 06 Jedovnice
 • +420 605 541 224
 • objednavky@svetakatu.cz
 • www.svetakatu.cz

Mapa

Staňte se fanouškem