V rámci truhlářského programu vyrábíme v limitovaných edicích autorské bytové doplňky. Pokud hledáte originální dárek, nebo prvek do domácnosti, mohou být naše designovky zajímavou volbou. Aktuálně nabízíme vějířové stolky s netradičně řešeným prostorem pro ukládání časopisů a knih.

Noční stolek „Akátový vějíř“

Stolek je vyroben z akátové spárovky tloušťky 24 mm. Ošetřen je bezbarvým olejem firmy Kreidezeit, který dává co nejvíce vyniknout přirozené barvě akátu.
Rozměry stolku:
– Vnitřní rozměr stolku: 450 mm (šířka) x 240 mm (výška) x 300 mm (hloubka)
– Rozměr vrchní desky stolku: 530 mm x 350 mm
– Celková výška stolku: 600 mm
– Hmotnost: 15 kg

Ceník najdete ZDE.

Akátové houpací lavice

Lavice jsou vyrobené z akátových desek s občasným přiznáním krajin, které svým zvlněným reliéfem podtrhují přírodní vyznění. Houpačky dodáme včetně řetězu a karabinek. V případě zájmu si můžete dokoupit i kotvící prvky do konstrukcí. Aktuálně nabízíme dva poslední kusy, další výrobu houpaček v tuto chvíli neplánujeme. N

Technická specifikace:
– Délka sedáku: 120 cm (potvrchově neošetřeno) a 150 cm (2x nátěr Remmers TOP terasovým oleje, odstín mlhově šedá)
– Hloubka sedáku: cca 460 mm
– Výška opěradla: cca 330 mm
– Tloušťka desek: 27 mm

Ceníky:
Lavice mlhově šedá, šířka 150 cm
Lavice bez potvrchové úpravy, šířka 120 cm

Akátové schody a schodnice

Pokud se akát někam stoprocentně hodí, tak jsou to schodiště, podlahy a terasy. Právě zde totiž oceníte jeho vlastnosti: tvrdé houževnaté dřevo odolné mechanickému opotřebení, povětrnostní vlivům, vlhkosti i vodě.

Existuje mnoho druhů a typů schodišť a tím pádem i způsobů, jak naše schodnice můžete použít. Proto je nejlepší nás v rámci objednávky informovat o vaší představě: chcete schodnice pohledové z jedné, nebo obou stran? Mají být všechny schodnice pravidelné, anebo plánujete točité schodiště, kde každý schod bude jiný? Budete chtít vzdušné schodiště, anebo schodiště uzavřené s podschodnicemi?

Většinu schodnic připravujeme na míru konkrétní zakázce. Pokud od nás objednáváte klasické schodnice, které máme skladem, můžete si klidně vybrat kusy, jaké se vám líbí nejvíce stran vybarvení dřeva a jeho struktury.

Schodnice nabízíme ve dvou kvalitách
TOP: Dle standardního označení jde o kvalitu AB, tedy dřevo s minimem suků a bez trhlin.
RUSTIKO:  Levnější varianta, kvalita BC. Jedná se o dřevo s „vadami“, tedy pokud se vadou dají nazvat suky a trhlinky, které ke dřevu patří a které mu dodávají jeho přirozený vzhled. Existuje mnoho staveb, kde naopak právě tato kvalita najde své opodstatnění, ať už jde o přírodní stavby, sruby a chaty, kde by naopak dřevo bez suků vypadalo skoro uměle. U nás doma (jakmile dokončíme rekonstrukci domu)najdete akátové schody právě v této kvalitě.

Podschodnice
Standardně dodáváme podschodnice tloušťky 20 mm. Na základě zakázky ale dovedeme připravit jakékoliv tloušťky.

Realizace celých schodišť
Objednat si u nás můžete samostatné nejen samotné schodnice, ale i realizaci celého schodiště. Zaměření a kalkulaci pro vás zpracujeme bezplatně.

Technické parametry
• Profil schodnic: zaoblená hrana
• Nejčastěji dodávané tloušťky: 20 a 40 mm, ale například i 35 mm aj.
• Nejčastěji dodávané délky: 800, 900 a 1000 mm
• Nejčastěji dodávané šířky: 150, 200, 250, 280, 300 a 350 mm
• Schodnice běžně dodáváme bez povrchové úpravy, ale lze se domluvit i jinak

Schodnice dodáváme vždy o 2 cm delší, aby bylo možné je na místě dle potřeby upravit.
Máte-li zájem o schodnice jakýchkoliv jiných rozměrů a tlouštěk, rádi vám zpracujeme individuální nabídku. Stejně tak je možné domluvit se na provedení povrchové úpravy akátových schodnic. Samozřejmostí je i technické poradenství k montáži akátových schodnic, jejich ošetření a údržbě.

Akátové terasy a terasová prkna

Ukázka cinkovaného prkna (vlevo), hladkého nenapojovaného prkna (vpravo)

Pokud se akát někam stoprocentně hodí, tak jsou to schodiště, podlahy a terasy. Právě zde totiž oceníte jeho vlastnosti: tvrdé houževnaté dřevo odolné mechanickému opotřebení, povětrnostní vlivům, vlhkosti i vodě.

Jaká terasová prkna nabízíme

V naší nabídce najdete klasická hladká nenapojovaná i cinkovaná terasová prkna bez povrchové úpravy. Nenapojovaná prkna mají tloušťku 27 mm, šířky v rozmezí 60 – 160 mm, délky do 300 cm, optimálně však 150 – 200 cm. Cinkovaná prkna jsou tloušťky 22 mm, šířky 100 mm, dlouhá 400 cm a po bocích mají drážku pro T-klik. Podle způsobu založení terasy dodáváme i základové hranoly. Máte-li zájem o dodání terasy na klíč, tedy včetně montáže a nátěru, pro podrobnější informace a nacenění nás neváhejte kontaktovat.

Nenapojované prkno (vlevo), cinkované prkno s drážkou pro T-klik (vpravo)

Proč nedodáváme rýhovaná prkna
Rýhovaná prkna mají jedinou výhodu – větší bezpečnost. U hladkých prken lze však obdobného efektu dosáhnout použitím protiskluzového nátěru, anebo kartáčováním. Naopak nevýhod existuje celá řada. V rýhování zaniká kresba i struktura dřeva. Drážkovaná prkna se hůře udržují, v drážkách se hromadí nečistoty, hůře se natírají a navíc v sobě zadržují vodu. Pokud byste si ale i přesto přáli akátová prkna s drážkou, rádi vám předáme kontakt na některého z výrobců, který tento sortiment nabízí.

Kartáčovaný akát

Kartáčovaná terasová prkna
Kartáčování představuje pohledově a pro dotek zajímavý způsob povrchové úpravy dřeva. Díky němu plasticky vystoupí kresba dřeva (speciální druh broušení „kartáčem“, kterým dochází k vybrušování měkčích částí dřeva). Kartáčování je ale nejen efektní způsob broušení dřeva, nýbrž do jisté míry i přirozená protiskluzová úprava. Protože se efekt kartáčování obtížně fotí, nabízíme vám možnost bezplatného zaslání vzorku kartáčovaného terasového prkna. Případně si jej můžete prohlédnou přímo u nás na dílně, nebo ve vzorkovně.

Systém kotvení cinkovaných terasových prken s drážkou – T-klip s vrutem
Cinkovaná prkna jsou díky bočním drážkám uzpůsobena ke kotvení T-klipem. T-klip připevní prkna k podkladovému hranolu, čímž dosáhneme tzv. neviditelného spoje. T-klip je vyroben z materiálu PA – polyamid 6 + pigment + stabilizátor UV1, je určen pro vnitřní i venkovní použití, odolává povětrnostním vlivům i UV záření. T-klipy dodáváme vč. vrutu v balení po 200 ks (jiné množství po dohodě).

Příslušenství a další služby

Pro montáž teras nabízíme řadu doplňků od dilatačních křížků, speciální terasových vrutů určených pro tvrdé dřeviny s vysokým obsahem tříslovin, drill-stop vrtáky apod. Pokud si od nás objednáte terasová prkna, je důležité vědět, že vám k nim jako bonus dodáme zdarma 5 kusů dilatačních překližkových podložek. Tyto podložky pomáhají při montáži udržet stejnoměrné šířky spár mezi jednotlivými terasovými prkny. Šířka podložky a tím pádem spáry mezi prkny může být 4, 5, 6, 7 a 8 mm. Při objednávce terasy je pouze nutné upřesnit, jaké šířky spár budete chtít, podle toho vám nachystáme podložky.

Další ze služeb, kterou vám nabízíme, jsou nátěry terasových prken. Před dodáním budou prkna ze všech stran 1x natřena. Následně – po položené terasy doporučujeme provést druhý nátěr a to buď svépomocí, anebo se na jeho provedení lze individuálně domluvit. Terasová prkna natíráme TOP terasovými oleji REMMERS, přičemž vybírat můžete z 8 základních odstínů (prkna se natírají vždy jen pigmentovanými oleji, neboť pouze ty poskytují dřevu potřebnou UV ochranu a brání šednutí dřeva – z toho důvodů se nepoužívá bezbarvý FARBLOS). Chcete-li vidět, jak nátěr na akátu bude vypadat naživo, můžete navštívit naši vzorkovnu.

Kladečský plán na míru

Od listopadu 2020 jsme pro vás připravili novinku. Pokud byste si rádi udělali terasu sami, ale nevíte si rady, jak klást prkna a jak terasu založit, nabízíme vám možnost zhotovení kladečského plánu na míru. Plán obsahuje výkres, ve kterém jsou uvedeny základní rozměry terasy, přehled počtu kusů prken daných délek, počet prvků na založení a profily. Uvedena zde je i specifikace spojovacího materiálu: počet vrutů, doporučené délky a kvalitu použití. Podrobnosti o variantách služby a ceník najdete ZDE.

NOVINKA: Příslušenství pro zakládání teras

Nově jsme pro vás připravili nabídku doplňků pro zakládání teras: výškově stavitelné zakládací terče a pryžové podložky, které najdou uplatnění všude, kde terče, například kvůli výšce, nejsou použít. Podrobnosti najdete v samostatném produktovém listu ZDE.

Ceník terasových prken, doplňků a příslušenství najdete ZDE.

Plotovky z akátových krajin

Jednou z typických charakteristik akátu je nepravidelný, výrazně křivolaký tvar kmene. Při pracování řeziva se tyto krajiny běžně vyřazují. U nás si jich ale velmi považujeme. Oblé zakřivené hrany krajin využíváme při výrobě houpacích lavic, parapetů a především z nich vyrábíme plotové pláňky. Co kus, to originál. A co teprve finální výsledek v podobě plotu, nebo interiérového zábradlí. Krajinové plotovky nabízíme ve třech variantách

 • Hrubé plotovky: krajina nařezaná na délku, nehoblovaná, obsahuje kůru a běl. Ideální pro rustikální funkční plotky, výběhy apod. Nejlevnější varianta.
 • Polotovary: tyto plotovky jsou ideální pro kutily a všechny, kteří se chtějí řemeslně realizovat. Polotovary jsou skoro hotové plotovky, jsou ze tří stran ohoblovány. Plotovka obsahuje běl a kůru, které jsou určeny k odstranění pořízem. Pro úplnost: běl je vnější část dřeva, která obsahuje živé buňky, vede vodu – pokud se neodstraní, na povrchu vždy oplesnivý.
 • TOP plotovky: Ferrari mezi plotovkami. Ze tří stran hoblované plaňky, krajinová část je zbavená běli i kůry, vše jemně zbroušeno, vyprecizováno. TOP plotovky dodáváme běžně bez povrchové úpravy, pokud byste ale o nátěr měli zájem, není problém se na něm domluvit.

Obecná technická specifikace krajinových plotovek:
– Délka plotovek: 100 cm, 120 cm. Každá pláňka je vždy o 2 cm delší, kvůli možnosti úpravy při instalaci na místě. Dle přání můžeme nachystat i jiné míry.
– Tloušťky plotovek: 27 nebo 45 mm
– Šířka plotovek: 2 – 10 cm, šířka je proměnlivá dle tvaru krajiny

Aktuální skladová nabídka krajinových plotovek ZDE.

Akátové parapety

Chcete parapet, co něco vydrží? Zkuste to s akátovými parapety.
Parapety vyrábíme z akátové spárovky, přičemž čelo má vždy vrchní hranu sfrézovanou. Tloušťku parapetu přizpůsobujeme dle poptávky zákazníka. Další možností úpravy čela parapetu je, že kopíruje přirozený tvar akátové krajiny (jak je vidět na první fotografii). Výsledkem jsou hebké, lehké obliny, které dodávají parapetu originalitu a přírodní punc.

Akátové dveřní prahy

Do domácností vyrábíme decentní dveřní prahy, které si vás získají svojí odolností a kresbou. Jejich využití naleznete jak v interiéru, tak exteriéru.

Technická specifikace:
• Akátové prahy dodáváme v různých variacích co se délky i šířky týče.
• Tloušťka prahů je vždy 20 mm, pokud byste ale chtěli práh jiné tloušťky, není problém domluvit se na individuálním řešení.
• Každý práh vyrábíme vždy o 2 cm delší než je udávaná délka, aby mohl být zaříznut na místě přesně na míru.
• Prahy dodáváme v kvalitě AB.
• Prahy od nás mají vždy na jedné podélné straně zaoblení. Dle našeho to k těmto prahům více sedne, než klasické ostré sražení hrany. Pokud byste ale raději takovou hranu, dokážeme vám také vyjít vstříc.

Prahy běžně dodáváme bez povrchové úpravy. Není ale problém se dle vašeho přání a představ domluvit na nátěru.

Zakázky na míru

Velkou část zakázek realizujeme na míru. Plánujete výstavbu plotu, venkovního posezení z akátu, pergoly, zahradního mola, potřebujete vyrobit samonosnou konstrukci pro houpací lavici, anebo cokoliv dalšího? Neváhejte nás kontaktovat. Zpracujeme pro vás nezávaznou nabídku a cenovou kalkulaci. V takovém případě nám prostřednictvím e-mailu objednavky@svetakatu.cz upřesněte:
– co přesně chcete vyrobit,
– specifikaci rozměrů a popis, jak má výsledné dílo vypadat, k čemu má sloužit, jak chcete, aby fungovalo,
– kde má být zakázka realizována (místo realizace),
– kdy chcete zakázku realizovat (časový horizont),
– kontaktní údaje (nejlépe telefonní číslo), abychom mohli upřesnit případné další technické detaily.

Zaměření zakázky i související poradenství poskytujeme zdarma.

Komentáře k fotografiím
Foto č. 1-3: Instalace malého dřevníku z akátu
Foto č. 4: Houpací křeslo na míru – obdoba houpací lavice, ale v menším
Foto č. 5: Akátové zárubně
Foto č. 6: Akátové poličky do koupelny na míru
Foto č. 7 a 8: Komínová lávka z akátových prken
Foto č. 9 a 10: Akátový zásuvkovník na míru

Kotvení houpacích lavic a houpaček

V nabídce máme různé druhy a rozměry houpačkových háků (jednoduché, dvojité háky), houpačkové objímky i kyvné háky se závitou tyčí pro kotvení houpaček skrz konstrukci. Ceník kotevních prvků najdete ZDE.

Příslušenství pro zakládání teras

Nově jsme pro vás připravili nabídku doplňků pro zakládání teras: výškově stavitelné zakládací terče a pryžové podložky, které najdou uplatnění všude, kde terče, například kvůli výšce, nejsou použít. Podrobnosti najdete v samostatném produktovém listu ZDE.

Akát ve stavebnictví

Akát lze využít i ve stavebnictví. Nabízíme akátové klínky, díky kterým vyrovnáte například okenní překlady a které se nevymačkají tak, jak měkké smrkové. Nebo vám můžeme dodat podložky pod stropní trámy, které využijete mezi trám a zdivo, například při rekonstrukci střechy.

V neposlední řadě se akát skvěle hodí pro základové prahy pod dřevostavby. Tyto prahy se ukládají tam, kde je dřevostavba nejvíc namáhaná. Tedy mezi hydroizolaci a její rám, který je už pak obvykle ze smrku. Základové prahy dodáváme dle šířky konstrukce, která bude nad nimi, standardně v tloušťce 40 mm.

Akátové topivo

Věděli jste, že akát má nejvyšší výhřevnost mezi běžně používaným palivovým dřevem v ČR? Předčí i dub, a oproti smrku je jeho výhřevnost téměř o polovinu vyšší. Akát navíc poměrně dobře hoří, a to i při vyšší vlhkosti, a jeho kůrou se skvěle rozdělává oheň.

Palivové dřevo prodáváme celoročně. Jedná se o neodkorněné krajiny a zbytky desek. Dřevo je suché, chemicky neošetřené. Vhodné je pro použití v domácnosti, i venkovnímu topení. V nabídce máme odřezky na běžné topení, ale TOP výběr akátových špalíků na uzení a grilování. Kromě dřeva nabízíme také akátové piliny uskladněné v pytlích o hmotnosti cca 20 kg.

Nátěry akátu

Prkna (ne)natřená BONDEX Decking Oilem v odstínu Teak

Natírat akát, stejně jako další tvrdé dřeviny, je poměrně oříšek. Tvrdé, houževnaté, s vysokým podílem tříslovin není nijak zvlášť nasákavé a propustí do sebe jen omezené množství nátěru. Navíc se na něm jen málokterý nátěr dlouhodobě udrží. Na začátku však není od věci položit si otázku, proč vlastně dřevo ošetřujeme: V první řadě kvůli prodloužení doby jeho životnosti (ochrana proti povětrnostním vlivům, pronikání vlhkosti do dřeva potažmo ochrana pro degradaci dřeva, hnilobě a následnému rozkladu), dále kvůli jeho ochraně proti mechanickému poškození (poškrábání, skvrnám při běžném používání aj.) a svojí roli hraje i estetika.

První dvě hlediska se u akátu, případně i u dubu, zdají být bezpředmětná. Mnozí proto ponechávají akát bez povrchové úpravy, protože tvrdé dřevo povětrnostním vlivům skvěle odolává a oproti měkkým dřevinám (smrk, borovice aj.), je výrazně odolnější proti rozkladu. Nicméně, jako každé povrchově neošetřené dřevo, i akát vlivem UV záření zešedne, za což může rozpadající se lignin, jenž tento šedý povlak vytváří. Neošetřené dřevo však bude méně chráněné proti běžnému opotřebení – špína, fleky, skvrny budou hůře odstranitelné. Navíc ne každému se přirozené zešednutí dřeva líbí. Zmínit je potřeba i další nevýhodu neošetřeného tvrdého dřeva – zpočátku, než dojde k vyplavení tříslovin, mohou tyto látky nepříjemně znečistit bezprostřední okolí dřeva.

Čím (ne)natírat akát

Rozhodnete-li se pro ošetření akátové dřeva, je nezbytné dobře zvážit, čím. Běžné lazury se z akátu začnou brzy olupovat, navíc může dojít i nežádoucí barevné reakci (například zezelenání nátěru). Na vině jsou specifické obsažné látky v tvrdém dřevě. My máme nejlepší zkušenosti s použitím olejů. Nejčastěji používáme nátěry od firmy Remmers, anebo Bondex, lze použít i olejů OSMO, či Kreidezeit (interiér, v exteriéru se nám neosvědčil).

Výhodou použití olejových nátěrů oproti lazurám je několik. Olejové nátěry ponechávají dřevu jeho přirozený vzhled, nechávají vyniknout jeho kresbě, kterou nadto umocňují. Nedocenitelný je i uživatelský přínos – dřevo ošetřené olejem nemusíte před dalším renovačním nátěrem zcela zbrousit. Obvykle stačí dřevo, které chcete natírat, zbavit běžných povrchovým nečistot a lehce zbrousit, aby nový nátěr lépe přilnul.

Chcete-li dřevo chránit před zešednutím, je nezbytné použít pigmentovaný nátěr – nikoliv nátěr bezbarvý, který neposkytuje UV ochranu. V praxi platí, že čím tmavší pigment, tím lepší UV ochrana. Na druhou stranu ale tmavé pigmenty při slunečném počasí zvyšují povrchovou teplotu dřeva, což naopak vede k rychlejší degradaci dřeva. Ideální se tak jeví zlatá střední cesta, kdy barvu nátěr připodobníte barvě dřeva, anebo zvolíte jiný, světlý nátěr.

Vzorky nátěrů na akátu

Jaké nátěry doporučujeme

Naše výrobky nejčastěji natíráme oleji a produkty firmy REMMERS:
V exteriéru používáme TOP terasové oleje, dříve uváděné pod názvem Pflege-öl. Druhou možností jsou speciální lazury určené pro tvrdé dřevo GW 310, nicméně zde je třeba počítat s tím, že textura dřeva bude částečně potlačena.V interiéru využíváme dle potřeby tvrdovoskový olejový lak HWS-112, který se hodí na ošetření vysoce zatěžovaných ploch (schody, podlahy, dveřní prahy, ale i desky stolů apod.) a také ploch, které mohou častěji přicházet do styku s vodou a dále Tvrdý voskový olej PREMIUM, dříve také Hartwachs-öl určený na nábytek apod.

Příležitostně používáme také výrobky firmy BONDEX, konkrétně BONDEX Decking Oil určený pro tvrdé dřeviny (pro akát nepoužívat bezbarvou verzi nátěru). Nátěr je určený výhradně pro exteriér. Využít lze i nabídky firmy OSMO – pro venek můžete využít OSMO terasové oleje, v interiéru Tvrdý voskový olej Original (pochůzné plochy, namáhaná místa), anebo Transparentními dekoračními vosky (nábytek).


Obecné praktické rady

 • Akát není nutné (oproti smrku apod.) impregnovat. Dřevo samo o sobě obsahuje látky odpuzující škůdce a je odolné vůči hnilobě a plísním.
 • V případě instalací v exteriéru se u tvrdého dřeva doporučuje ponechat dřevo až 3 měsíce bez nátěru na povětrnostních podmínkách. Důvodem je, že za tu dobu se otevřou se póry dřeva a vyplaví se obsažné látky a třísloviny. Dřevo pak lépe vstřebává nátěr. Ne vždy je tento postup z různých důvodů ideální. Proto doporučujeme natřít dřevo v exteriéru po jeho instalaci 1x vybraným nátěrem a po uplynutí oněch 3 měsíců provést druhý nátěr (v takovém případě je třeba dřevo před nátěrem zbavit hrubých nečistot a lehce zbrousit, pro lepší přilnavost druhého nátěru).
 • Akát VŽDY natíráme v tenké vrstvě (tzv. suchou štětkou) a nátěr dobře roztíráme. Při použití všech olejových nátěrů (s výjimkou Remmers HWS-112 a OSMO Tvrdého voskového oleje) je třeba po určité době (30-60 minut dle teploty) zbytky nevsáknutého nátěru setřít, aby se nevytvořila lepivá „krustička“. Ze stejného důvodu nikdy nenatírejte na přímém slunci. Druhý nátěr aplikujeme podle doporučení výrobce, ale obvykle ideálně druhý den po prvním nátěru.
 • Mezi prvním a druhým nátěrem je vhodné provést jemný přebrus natřeného dřeva. Po prvním nátěru se na dřevě takzvaně „postaví chlupy“. Jemným smirkem (cca síla 120) takto postavené chloupky odstraníte a povrch dřeva bude po druhém nátěru krásně jemný a hladký.
 • Pro nátěry v exteriéru a účinnou UV ochranu je potřeba použít vždy pigmentovaní nátěr.
 • Mnohé nátěry lze mezi sebou různě kombinovat. V takovém případě doporučujeme osobní konzultaci, kde podrobněji probereme, co chcete natírat, jak

  Černý obtisk kombinaček – přirozená reakce akát-železo-voda

  chcete, aby výsledný produkt vypadat a podle toho vám rádi doporučíme nejlepší řešení.

 • Obecně také platí, že je třeba se před nátěrem seznámit s doporučeními daného výrobce nátěrové hmoty, neboť každý nátěr má svá specifika.
 • Jakékoliv nátěrové oleje určené na akát si u nás můžete objednat.
 • A ještě poslední rada – pozor na železo! Zejména nátěrem neošetřený akát (ale bohužel často i akát natřený) vinou obsažených tříslovin reaguje s železem. Pokud zapomenete na terase či akátové lavici například kombinačky, zahradnické nůžky a zaprší, vzniknou na dřevě černé, obtížně odstranitelné fleky.

Naživo ve vzorkovně

Protože není nadto vidět finální nátěry naživo, můžeme navštívit naši vzorkovnu ve Vilémovicích. Máme zde jak vzorníky různých výrobců, tak vlastní barevné vzorky nátěrů různých výrobců přímo na akátu. Navíc si můžete prohlédnout, jaky po letech vypadají různé exteriérové nátěry například na naší houpací lavici či dřevníku z akátu.

Pokud bydlíte daleko, můžeme vám zaslat akátovou destičku, na které si sami doma můžete vyzkoušet zvolený nátěr. Firma OSMO, také nabízí možnost zakoupení vzorových sáčků (terasových olejů i transparentních dekoračních vosků) – sáčky máme u nás k dispozici a můžete využít náš set (zaslání vybraného vzorového sáčku a akátové destičky).

Podrobnosti k nátěrům vám rádi sdělíme osobně emailem na adrese objednavky@svetakatu.cz, anebo telefonicky na čísle 605 541 224.

Komentáře k fotografiím
Foto č. 1 a 2: Akátové hrazdy jsme po instalaci natřeli 1x BODNEX Decking Oilem, druhý nátěr byl proveden po 3 měsících. Na první fotce je na stojkách v popředí dobře vidět první, téměř již „strávený“ nátěr.
Foto č. 3 a 4: Akátové dveře a zárubně ošetřované tvrdým transparentním olejem firmy Kreidezeit. Oleje dřevo rozzáří a podtrhnou jeho kresbu.
Foto č. 5: Speciální lazura GW-310 určená pro akát od firmy REMMERS. Vzorek barvy na přání – hasičská červená pro akátové požární auto. Porovnání jednoho a dvou nátěrů.
Foto č. 6: V naší vzorkovně jsou k vidění vzorníky nátěrů různých výrobců a stejně tak je možné si u nás všechny potřebné nátěry objednat.

Herní a sportovní prvky

Jednou z oblastí, které se věnujeme, je výroba herních a sportovních prvků a mobiliáře na míru. V úvodu je potřeba říci, že se nezabýváme výrobou certifikovaných akátových dětských hřišť do veřejných prostor, v této oblasti je nabídka již tak dost široká. Naší specializací je výroba pro jednotlivce – pokud budete chtít na svoji zahradu vytvořit netradiční prolézačku, nebo cvičební hrazdy, rádi vám vyhovíme. Protože se téměř vždy jedná o individuální provedení, ceny stanovujeme až na základě zaměření a upřesnění předtavy, jak má daný prvek vypadat.

Nabízíme

V naší nabídce najdete širokou paletu výrobků a staveb z akátu. Můžete si u nás objednat akátový nábytek, schodnice, terasová prkna, jako i kompletní realizaci akátové terasy, pergoly, dřevníku, plotu, nebo dětského zahradního domečku se zelenou střechou. Naši aktuální nabídku včetně cen najdete v rubrice Ceník. Pokud ani zde nenajdete to, co hledáte, napiště nám, rádi vám vyjdeme vstříc, neboť velkou část našich zakázek tvoří právě zakázky na míru.

Pokud se chcete se s akátem seznámit osobně, navštivte naši vzorkovnu na adrese Vilémovice 95.  Můžete si zde vyzkoušet jednu z našich akátových závěsných lavic, prohlédnout si vzorkovník barevných nátěrů, ukázky akátových parapetů, schodnic, interiérových i venkovních designovek. Máte-li to k nám daleko, můžete využít naší nabídky zaslání vzorku akátové destičky zdarma. Budete si moci akát zblízka prohlédnout, potěžkat, přivonět si k němu. Vzorkovnu lze navštívit po předchozí dohodě na telefonu 605 541 224, nebo e-mailu objednavky@svetakatu.cz.

Akátové výrobky a stavby ošetřujeme přírodními oleji. Nátěr může být dle přání zákazníka bezbarvý (v interiéru), anebo pigmentovaný.

Kontaktujte nás

 • Vilémovice 95, 679 06 Jedovnice
 • +420 605 541 224
 • objednavky@svetakatu.cz
 • www.svetakatu.cz

Mapa

Staňte se fanouškem